Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.623.2017.1.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.623.2017.1.MR
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania w deklaracji podatkowej podatku VAT z tytułu usługi wykonanej przez podmiot realizujący na zlecenie Gminy usługę dostawy i montażu urządzeń służących do pozyskania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 listopada 2017 r. (data wpływu 23 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania w deklaracji podatkowej podatku VAT z tytułu usługi wykonanej przez podmiot realizujący na zlecenie Gminy usługę dostawy i montażu urządzeń służących do pozyskania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania w deklaracji podatkowej podatku VAT z tytułu usługi wykonanej przez podmiot realizujący na zlecenie Gminy usługę dostawy i montażu urządzeń służących do pozyskania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Gmina jest w trakcie realizowania inwestycji Modernizacja indywidulanych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Gminie (dalej: Projekt) polegającej na montażu 100 instalacji kolektorów słonecznych oraz podgrzewaczy wody wraz z wymaganą instalacją w budynkach odbiorców indywidualnych w Gminie.
Na realizację ww. zadania Gmina uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 20142020 Oś Priorytetowa V Gospodarka niskoemisyjna Działanie 5.4 Strategie niskoemisyjne Poddziałanie 5.4.2. Strategie niskoemisyjne. Dofinansowanie ze środków unijnych będzie wynosiło 85% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, wkład własny Gminy 15% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty