Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.570.2017.1.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.570.2017.1.AS
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pod nazwą ().
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2017 r. (data wpływu 24 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pod nazwą () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pod nazwą ().
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca - Miasto - jest czynnym podatnikiem VAT.
W związku wykonywaniem zadań własnych powiatu (art. 4 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym - t.j. - Dz. U. z 2016 r., poz. 814, ze zmianami), Wnioskodawca zamierza realizować projekt pn.: (), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.
Projekt zakłada budowę środowiska technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) i zbiorów dokumentów cyfrowych, stanowiących podstawę wdrożenia i świadczenia zaawansowanych e-usług w ramach ww. środowiska, zgodnie z wymaganiami i standardami technicznymi oraz prawnymi. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości funkcjonowania administracji samorządowej miasta poprzez zwiększenie zakresu świadczonych e-usług publicznych o wysokim stopniu dojrzałości (zaawansowania), związanych z udostępnianiem informacji geoprzestrzennej, której źródło stanowić będzie państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny szczebla powiatowego (PZGK). Projekt cechować się będzie wysoką innowacyjnością zastosowanych rozwiązań. Realizacja projektu polegać będzie na modernizacji i rozbudowie systemów teleinformatycznych, czyli budowie środowiska e-usług geoinformacyjnych oraz modernizacji, rozbudowie i dostosowaniu do nowych regulacji prawnych istotnej części zbiorów (baz) danych PZGK. W ramach projektu planuje się również zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz usług zarówno doradczych, informatycznych, jak i geodezyjno-analitycznych. Nierozłączną częścią projektu będzie cykl dedykowanych szkoleń dla pracowników Biura Geodety Miasta oraz działania związane z promocją projektu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty