Interpretacja indywidualna z dnia 13.04.2016, sygn. IPPP1/4512-38/16-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-38/16-2/MK
W zakresie opodatkowania i udokumentowania zwrotu poniesionych kosztów pracowniczych oraz uznania marży za podstawę opodatkowania przy świadczeniu usług wynajmu pracowników.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2016 r. (data wpływu 15 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania zwrotu poniesionych kosztów pracowniczych oraz uznania marży za podstawę opodatkowania przy świadczeniu usług wynajmu pracowników jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 stycznia 2016 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania zwrotu poniesionych kosztów pracowniczych oraz uznania marży za podstawę opodatkowania przy świadczeniu usług wynajmu pracowników.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, będący czynnym podatnikiem VAT oraz posiadający status agencji pracy tymczasowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza świadczyć swoim Klientom m.in. usługi (dalej także jako: Usługi"),
- polegające na kierowaniu pracowników tymczasowych do wykonywania pracy tymczasowej na rzecz i pod kierownictwem Klienta (pracodawcy użytkownika - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych Dz. U. z 2003 r. Nr 166, poz. 1608 z późn. zm,, dalej jako: uZPT"). W ramach świadczonych przez Wnioskodawcę usług, formalnym pracodawcą pracowników tymczasowych pozostawać ma Wnioskodawca, który zawierać ma z pracownikami tymczasowymi umowy o pracę na czas określony, umowy o pracę na czas wykonywania określonej pracy, bądź umowy cywilnoprawne. Swoje obowiązki pracownicy tymczasowi wykonywać będą bezpośrednio w siedzibie lub innym miejscu prowadzenia działalności Klienta i pod jego, a nie Wnioskodawcy kierownictwem. Klient Wnioskodawcy będzie też rzeczywistym beneficjentem świadczenia w/w pracowników.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty