27.01.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2016, sygn. IBPB-2-2/4511-21/16/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-21/16/AK

Czy przejazdy Pracowników Samochodami służbowymi z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania lub zakwaterowania i z powrotem, jako związane z prawidłowym i efektywnym wypełnianiem przez nich obowiązków służbowych, stanowią ich przychód ze stosunku pracy opodatkowany PDOF i w związku z tym, czy na Spółce ciążą obowiązki jako płatnika tego podatku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 2 listopada 2015 r. (data otrzymania 9 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczania do przychodu pracownika wartości przejazdów samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania lub zakwaterowania i z powrotem, jako związanych z prawidłowym i efektywnym wypełnianiem przez nich obowiązków służbowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 listopada 2015 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczania do przychodu pracownika wartości przejazdów samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania lub zakwaterowania i z powrotem, jako związanych z prawidłowym i efektywnym wypełnianiem przez nich obowiązków służbowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

X.Spółka z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką należącą do grupy X. (dalej: Grupa). Spółka świadczy głównie usługi zarządzania projektami deweloperskimi na rzecz innych spółek z Grupy. Wnioskodawca koordynuje projekty nieruchomościowe od etapu analizy potencjału inwestycyjnego, poprzez uzyskiwanie odpowiednych zezwoleń/pozwoleń, zapewnienie finansowania, rozpoczęcia prac budowlanych, aż do ukończenia i sprzedaży nieruchomości. W związku ze świadczeniem usług Wnioskodawca organizuje wsparcie prawne, techniczne, a także odpowiedzialny jest za marketing oraz organizację procesu sprzedaży nieruchomości w poszczególnych inwestycjach.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne