16.06.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2015, sygn. IPPP1/443-476/12/15-5/S/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-476/12/15-5/S/AS

Stawka podatku dla sprzedaży członkostwa uprawniającego do wstępu na teren klubu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2012 r. (data wpływu 4 czerwca 2012 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku dla sprzedaży członkostwa uprawniającego do wstępu na teren klubu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2012 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie zastosowania stawki podatku dla sprzedaży członkostwa uprawniającego do wstępu na teren klubu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu sieci ogólnodostępnych klubów fitness - sklasyfikowaną w PKD 2007 m.in. pod pozycją 93.11 Działalność obiektów sportowych, 93.13 Działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, 93.19 Pozostała działalność związana ze sportem, 93.29 Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, 96.04 Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej.

Członkostwo w klubie jest dostępne dla każdego i rozpoczyna się po zawarciu przez zainteresowanego Klienta umowy ze Spółką na czas określony (12 lub 24 miesiące). Członkostwo w klubie ma charakter imienny, tj. każdy z członków klubu otrzymuje imienną kartę członkowską (karnet wejściowy). Opłata za usługę świadczoną przez Spółkę uiszczana jest przez Klienta w formie opłaty wstępnej (rejestracyjnej) oraz miesięcznych opłat członkowskich Członkostwo w klubie upoważnia Klientów Spółki do korzystania z urządzeń sportowo - rekreacyjnych Spółki znajdujących się w prowadzonych przez nią klubach (siłownia, fitness), a także pomieszczeń o charakterze rekreacyjnym (np. sauny). Członkostwo w klubie upoważnia także uczestnika do udziału w zajęciach zorganizowanych prowadzonych przez Spółkę, np. ATB (ćwiczenia wykonywane głównie przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała), TBC (trening wzmacniający i modelujący mięśnie całego ciała przy wykorzystaniu; np.: hantli, stepu), pilates (ćwiczenia wzmacniające głębokie mięśnie brzucha i grzbietu - trening ten ma na celu ustabilizowanie i poprawę prawidłowej postawy ciała oraz wzmocnienie mięśni), body pump (trening siłowy ze sztangą odbywający się w rytm muzyki), itp.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne