Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. IBPBII/2/4511-200/15/ŁCz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/4511-200/15/ŁCz
skutki podatkowe uczestnictwa członków zarządu w Programie Motywacyjnym polegającym na przyznaniu instrumentu finansowego w postaci Rozliczenia Pieniężnego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 10 lutego 2015 r. (data otrzymania 11 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa członków zarządu w Programie Motywacyjnym polegającym na przyznaniu instrumentu finansowego w postaci Rozliczenia Pieniężnego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 lutego 2015 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa członków zarządu w Programie Motywacyjnym polegającym na przyznaniu instrumentu finansowego w postaci Rozliczenia Pieniężnego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną z miejscem zamieszkania w Polsce, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych w Polsce.
Wnioskodawca jest członkiem zarządu w spółce kapitałowej z siedzibą i miejscem zarządu w Polsce, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce (Spółka), zatrudnionym w Spółce na podstawie powołania do zarządu.
Spółka zamierza wprowadzić program motywacyjny dla członków zarządu w celu zwiększenia ich motywacji do osiągania przez Spółkę coraz lepszych wyników finansowych (Program Motywacyjny). Uczestnictwo w Programie Motywacyjnym jest dobrowolne i wymaga zawarcia ze Spółką umowy o przystąpieniu do Programu Motywacyjnego. Wnioskodawca zamierza być uczestnikiem Programu Motywacyjnego, tj. zamierza zawrzeć ze Spółką umowę o przystąpieniu do Programu Motywacyjnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty