Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2015, sygn. IPTPB3/423-429/14-2/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-429/14-2/GG
Czy w przypadku przekształcenia GK, GB oraz wybranych Spółek Zależnych w spółki osobowe niepodzielone zyski przypadające na Wnioskodawcę (jeżeli takie wystąpią na dzień przekształcenia GK, GB lub Spółek Zależnych) będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na mocy art 22 ust. 4 Ustawy o CIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2014 r. (data wpływu 12 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
G C S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką podlegającą w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca jest obecnie jedynym udziałowcem G Sp. z o.o. (dalej: GK) oraz G Sp. z o.o. (dalej: GB). Wnioskodawca posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym GK oraz GB nieprzerwanie przez okres ponad dwóch lat na podstawie tytułu własności. GK oraz GB są podatnikami podatku dochodowego i mają siedzibę oraz zarząd na terytorium Polski. W przyszłości Spółka może zostać także udziałowcem innych spółek kapitałowych z siedzibą i miejscem zarządu w Polsce (dalej: Spółki Zależne), w których będzie posiadała ponad 10% udziałów przez nieprzerwany okres ponad dwóch lat na podstawie tytułu prawa własności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty