Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2015, sygn. ITPP1/4512-716/15/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-716/15/AJ
Zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2015 r. (data wpływu 6 lipca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 7 września 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 7 września 2015 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pani działalność gospodarczą, a w sezonie letnim, zajmuje się tylko sprzedażą i produkcją lodów oraz gofrów z automatu w mobilnym punkcie sprzedaży. Masa lodowa, jak i gofrowa, przygotowywana jest z gotowego proszku rozpuszczanego w wodzie. W ofercie znajdują się gofry, lody małe, średnie, duże wraz z dodatkami. Sprzedaż odbywa się przy okienku, bez możliwości wejścia klienta do wnętrza pomieszczenia. Klient dokonuje płatności od razu po dokonaniu zakupu. Menu znajduje się na tablicy umieszczonej w okienku, nie ma karty dań podawanej klientowi. Lody podawane są wyłącznie w wafelkach lub miseczkach jednorazowych. Nie posiada Pani lokalu ani sali z obsługą kelnerską z nakrytymi stolikami, sztućcami, talerzami itp., nie doradza klientom w zakresie wyboru posiłku. Klienci nie mają udostępnionej toalety ani szatni. Klienci odbierają gotowy produkt (lód, gofr), czemu nie towarzyszą dodatkowe usługi, jakich klient mógłby oczekiwać, np. w restauracjach. Nie towarzyszą tutaj żadne usługi, charakteryzujące działalność restauratorską. Istotą transakcji jest w tym przypadku zawsze sprzedany lód, gofr. Korzysta Pani ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust 1 ustawy o podatku od towarów i usług. W roku 2014 obrót zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz zryczałtowanych rolników nie przekroczył kwoty 20.000 zł. Nie prowadzi Pani ewidencji obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Działalność gospodarcza będzie wykonywana przez Panią w kolejnych latach na wyżej opisanych zasadach, w sezonie letnim.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty