Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2015, sygn. ITPP2/443-1699/14/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1699/14/KT
Brak możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku przy świadczeniu usług szkoleniowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko − przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2014 r. (data wpływu 15 grudnia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 11 marca 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku przy świadczeniu usług szkoleniowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 11 marca 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku przy świadczeniu usług szkoleniowych.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące stany faktyczne.
W roku 2014 rozpoczął Pan działalność gospodarczą w branży szkoleniowej pod nazwą B. Pana firma zajmuje się szkoleniem podnoszącym kwalifikacje zawodowe pracowników. Szczególnie prowadzi Pan szkolenia menedżerskie podnoszące kwalifikacje przywódcze pracowników, poprawiając wzrost efektywności kadry. Szkolenia prowadzone są w formie bezpośredniego kontaktu z uczestnikami podczas spotkań. Podczas takich spotkań pracownicy uczą się także technik sprzedaży, zarządzania zespołem, radzenia sobie ze stresem i sztuki perswazji. Firma zajmuje się również szkoleniami dla sektorów bankowych, gdzie nie tylko podnoszone są kwalifikacje liderów ucząc zarządzania ludźmi, ale także dla pracowników operacyjnych wdraża bankową wiedzę operacyjną, gdzie tematyką szkoleń są zabezpieczenia bankowe, prace z arkuszem kalkulacyjnym, ryzyko operacyjne. Część organizowanych szkoleń dofinansowana jest ze środków publicznych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej, w co najmniej 50%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty