Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2015, sygn. ITPB1/415-1058/14/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1058/14/MR
Czy Wnioskodawca, dla celów rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych, będzie miał prawo do zaliczania opłat licencyjnych należnych od SK na rzecz SPV do kosztów uzyskania przychodów? Czy opłaty licencyjne należne na rzecz SPV stanowiły będą pośrednie koszty uzyskania przychodów i w związku z tym czy będą podlegały potrąceniu dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych w momencie ich poniesienia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2014 r. (data wpływu 22 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W dniu 20 grudnia 2013 r. Wnioskodawca zawarł umowę, na mocy której nabył ogół praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej, dalej: SK.
Wnioskodawca nie wyklucza, iż w przyszłości SK, w której Wnioskodawca posiada status komandytariusza, prowadziła będzie działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług IT (dalej: Usługi). W toku wykonywania ww. działalności gospodarczej (świadczenia Usług na rzecz klientów), SK korzystała będzie ze znaku towarowego (dalej: Znak). Na chwilę obecną Znak nie jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UP RP) ani w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: OHIM). Planowane jest, iż w przyszłości Znak zostanie zarejestrowany w OHIM, w związku z czym stanie się wspólnotowym znakiem towarowym chronionym na podstawie przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 207/2009 z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz.U.UE.L.2009.78.1, dalej: Rozporządzenie).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty