02.07.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. IPPP1/443-464/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-464/14-2/AP

opodatkowanie zbycia punktów handlowo-usługowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2014 r. (data wpływu 22 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia punktów handlowo-usługowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia punktów handlowo-usługowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową, polskim rezydentem dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą głównie w zakresie dystrybucji m.in. elementów złącznych, urządzeń hydraulicznych, pneumatycznych, elektromechanicznych i podobnych urządzeń. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca otworzył także cztery tzw. Y (dalej: Y), będące punktami handlowo-usługowymi, w ramach których pracownicy Y prowadzą sprzedaż ww. urządzeń oraz świadczą na rzecz klientów specjalistyczne usługi, m.in. w zakresie zakuwania przewodów hydraulicznych, sprawdzania czystości oleju oraz naprawy sprzętu specjalistycznego z uwzględnieniem rozwiązań nietypowych i specjalnych. Y zlokalizowane są w A, B, C i D.

Z działalnością poszczególnych Y związane są zarówno zobowiązania (dalej: Zobowiązania), jak również wierzytelności wobec kontrahentów Y (dalej: Wierzytelności).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne