Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2014, sygn. IBPP3/443-1397/13/LŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1397/13/LŻ
Stosowania nazw usług na paragonach fiskalnych oraz dokumentowanie zwrotów biletów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 6 listopada 2013 r. (data wpływu 12 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw usług na paragonach fiskalnych oraz dokumentowanie zwrotów biletów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 listopada 2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw usług na paragonach fiskalnych oraz dokumentowanie zwrotów biletów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
- Wnioskodawca (Teatr) jest samorządową instytucją kultury. Prowadzi sprzedaż biletów na spektakle własne, spektakle i koncerty obce prezentowane w siedzibie Teatru, z których przychód (w zależności od umowy) stanowi własność Teatru lub instytucji występującej, Teatr pośredniczy również w sprzedaży biletów. Od 1 maja 2011 r. Teatr zobowiązany jest ewidencjonować sprzedaż przy użyciu kas fiskalnych. Sprzedaż w kasie biletowej prowadzona jest przy użyciu systemu komputerowego do sprzedaży i rezerwacji biletów ..., kompatybilnego z drukarką fiskalną. Przy zakupie biletu osoba fizyczna otrzymuje bilet oraz paragon fiskalny. Na bilecie zamieszczone są następujące informacje: nazwa spektaklu, data i godzina prezentacji, cena, numer rzędu i miejsca. Na paragonie fiskalnym wydawanym do biletu, jako oznaczenie nazwy usługi widnieje: bilet, bilet normalny, bilet ulgowy, bilet specjalny, zbiorowy, promocyjny, wejściówka lub zaproszenie. Na paragonie znajduje się również specjalny kod kreskowy, po którym transakcja jest jednoznacznie identyfikowana w systemie .... Na podstawie kodu kreskowego zamieszczonego na paragonie, system ... jednoznacznie utożsamia transakcję pokazując w systemie, których spektakli dotyczą bilety wykazane na tym paragonie (data, godzina prezentacji i tytuł spektaklu). Bilety wstępu opodatkowane są stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8%. W systemie komputerowym ... stworzony jest cennik, w którym na podstawie zarządzeń Dyrektora Teatru, określone są ceny biletów z podziałem na: bilet normalny, bilet ulgowy, bilet specjalny, wejściówka lub zaproszenie itp. Określenia biletów z cennika drukowane są paragonie fiskalnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty