Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2014, sygn. ILPP2/443-294/14-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-294/14-2/SJ
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu ze sprzedaży e-booków, za które płatność dokonywana jest za pośrednictwem Agenta oraz przy wykorzystaniu konsumenckich kart kredytowych oraz debetowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z 12 marca 2014 r. (data wpływu 14 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu ze sprzedaży e-booków jest:
- prawidłowe w części dotyczącej zapłaty dokonywanej za pośrednictwem Agenta,
- nieprawidłowe w części dotyczącej zapłaty dokonywanej przy wykorzystaniu konsumenckich kart kredytowych oraz debetowych.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu ze sprzedaży e-booków, za które płatność dokonywana jest za pośrednictwem Agenta oraz przy wykorzystaniu konsumenckich kart kredytowych oraz debetowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
A Sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność wydawniczą, podlegającą opodatkowaniu VAT. W ramach swojej działalności Spółka dokonuje sprzedaży m.in. książek w wersji elektronicznej (cyfrowej), tzw. e-booków za pośrednictwem sklepu internetowego. W przypadku dokonania zakupu e-booka, klient otrzymuje kod dostępu pozwalający na pobranie stosownego pliku z książką w wybranym formacie (m.in. ()). Sprzedaż e-booka jest dokumentowana przez Spółkę za pomocą faktury VAT, wystawianej w momencie jego pobrania przez klienta (możliwego po dokonaniu zapłaty za książkę).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty