Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2014, sygn. ILPP2/443-291/14-4/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-291/14-4/EN
Sprzedaż działek budowlanych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 10 marca 2014 r. (data wpływu 13 marca 2014 r.) uzupełnionym pismem z 11 czerwca 2014 r. (data wpływu 16 czerwca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek budowlanych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek budowlanych. Wniosek uzupełniono 16 czerwca 2014 r. o dowód uiszczenia brakującej opłaty za wydanie interpretacji indywidualnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca w drodze przekazania otrzymał w latach 80-tych od swoich rodziców gospodarstwo rolne, które nieprzerwanie użytkował prowadząc działalność w zakresie produkcji rolnej na własny rachunek do 2003 r., tj. do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego,w którym tereny te zostały zaliczone do terenów budownictwa mieszkaniowego. Zainteresowany nie był inicjatorem zmian w planie zagospodarowania terenu. Teren gospodarstwa rolnego obejmował 12 działek budowlanych nie stanowiących zwartego kompleksu działki były przedzielone gruntami należącymi do innych właścicieli, a części działek Wnioskodawca był tylko współwłaścicielem. Wobec faktu, że właściciele innych działek podejmując decyzjew którym tereny te zostały zaliczone do terenów budownictwa mieszkaniowego. Zainteresowany nie był inicjatorem zmian w planie zagospodarowania terenu. Teren gospodarstwa rolnego obejmował 12 działek budowlanych nie stanowiących zwartego kompleksu działki były przedzielone gruntami należącymi do innych właścicieli, a części działek Wnioskodawca był tylko współwłaścicielem. Wobec faktu, że właściciele innych działek podejmując decyzje w którym tereny te zostały zaliczone do terenów budownictwa mieszkaniowego. Zainteresowany nie był inicjatorem zmian w planie zagospodarowania terenu. Teren gospodarstwa rolnego obejmował 12 działek budowlanych nie stanowiących zwartego kompleksu działki były przedzielone gruntami należącymi do innych właścicieli, a części działek Wnioskodawca był tylko współwłaścicielem. Wobec faktu, że właściciele innych działek podejmując decyzje w którym tereny te zostały zaliczone do terenów budownictwa mieszkaniowego. Zainteresowany nie był inicjatorem zmian w planie zagospodarowania terenu. Teren gospodarstwa rolnego obejmował 12 działek budowlanych nie stanowiących zwartego kompleksu działki były przedzielone gruntami należącymi do innych właścicieli, a części działek Wnioskodawca był tylko współwłaścicielem. Wobec faktu, że właściciele innych działek podejmując decyzje o sprzedaży przystąpili do ich zagospodarowania, grunty należące do Wnioskodawcy straciły możliwość wykorzystywania do produkcji rolnej i od lat leżą odłogiem.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty