30.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2014, sygn. ITPP1/443-950/14/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-950/14/AJ

Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2014 r. (data wpływu 12 sierpnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pani biuro rachunkowe i zamierza rozszerzyć zakres swojej działalności gospodarczej o sprzedaż wysyłkową dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Sprzedaż detaliczna będzie odbywać się wyłącznie przez Internet. Jako biuro rachunkowe nie świadczy Pani usług dla osób fizycznych. Przyszłe zapłaty za dostawę towarów w całości będą następować za pośrednictwem poczty lub banku na numer rachunku firmowego jak i również za pośrednictwem kont internetowych typu PayPal. Dla sprzedaży prowadzona będzie ewidencja, z której jednoznacznie wynikać będzie jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana. Każda transakcja zakupu zawierać będzie: unikatowy numer identyfikacyjny transakcji, imię, nazwisko i adres nabywcy, adres e-mail, nazwę i ilość zakupionego towaru, cenę jednostkową towaru, wartość ogółem zakupionych towarów, koszty przesyłki oraz wysokość opłaty za dokonanie transakcji automatycznie pobierana przez PayPal. Na podstawie złożonych zamówień sporządzane będzie dzienne zestawienie sprzedaży, które zawierać będzie: datę sprzedaży, nr transakcji PayPal, do której odnosi się sprzedaż, informacje dotyczące danych nabywcy (imię, nazwisko, adres) i wartość zakupionych towarów. Płatności gromadzone będą na koncie PayPal i po jakimś czasie środki zostaną wypłacone z konta PayPal na konto bankowe firmowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne