Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2014, sygn. ITPB1/415-107/14/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-107/14/AD
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym prawidłowym jest zastosowanie przez Wnioskodawcę 50% kosztów uzyskania przychodu do tej części wynagrodzenia, która jest przychodem z tytułu wykonywania działalności o twórczym charakterze?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2014 r. (data wpływu 3 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów.
W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Począwszy od 1 lipca 2012 r. zatrudniony jest przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku asystenta projektanta. W ramach wykonywanych obowiązków tworzy indywidualne projekty instalacji elektrycznych na potrzeby różnych inwestycji wymagających odrębnego podejścia do każdego z nich (schematy instalacji elektrycznych i automatycznych, opisy funkcjonowania tych schematów, niepowtarzalne rysunki techniczne, dokumentacje techniczne branży elektrycznej dla obiektów kubaturowych, architektonicznych oraz infrastrukturalnych) oraz wykonuje pozostałe obowiązki pracownicze takie jak udział w spotkaniach, kontakt z klientami oraz organami administracji publicznej, czynności związane z drukowaniem i oprawianiem dokumentacji oraz inne czynności biurowe i administracyjne. Umowa o pracę ani żadna inna umowa zawarta pomiędzy Wnioskodawcą a pracodawcą nie reguluje kwestii związanych z nabyciem przez pracodawcę majątkowych praw autorskich do utworów stworzonych przez Wnioskodawcę w wyniku wykonywania obowiązków pracowniczych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty