12.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2013, sygn. IPPP2/443-717/13-3/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-717/13-3/MM

adres na fakturach

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 11 lipca 2013r. (data wpływu 15 lipca 2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowanego adresu na fakturach jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lipca 2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowanego adresu na fakturach.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG) Wnioskodawca prowadzi kilka niezależnych od siebie rodzajów działalności gospodarczej (hotele, zakład cukierniczy). Działalność gospodarcza jest wykonywana w kilku miejscach, które zostały wskazane w CEIDG jako miejsca prowadzenia działalności. W praktyce każdy z hoteli oraz zakład cukierniczy jest organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie wyodrębniony i stanowi samodzielną jednostkę organizacyjną. Na zgłoszeniu identyfikacyjnym VAT-R złożonym w Urzędzie Skarbowym został podany natomiast adres zamieszkania Wnioskodawcy. Pod adresem zamieszkania Wnioskodawca nie wykonuje działalności gospodarczej zatem adres zamieszkania jest inny, niż adres prowadzonej działalności gospodarczej. W związku z tym, iż w nowej formie wpisu do CEIDG nie widnieje adres zamieszkania, tylko adres prowadzenia działalności, kontrahenci nie chcą wystawiać faktur wskazując adres zamieszkania, tylko adres prowadzenia działalności gospodarczej widniejący we wpisie.

Wątpliwości Wnioskodawcy budzi kwestia jaki adres powinien widnieć na fakturach dotyczących nabycia i sprzedaży, tj. adres zamieszkania Wnioskodawcy czy jeden z adresów prowadzonej działalności gospodarczej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne