Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2013, sygn. IPPP1/443-679/13-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-679/13-2/ISZ
w zakresie opodatkowania bezumownego korzystania z nieruchomości
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 08.07.2013r. (data wpływu 12.07.2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania bezumownego korzystania z nieruchomości - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12.07.2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania bezumownego korzystania z nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Miasto jest właścicielem nieruchomości, stanowiącej działkę numer 6. Dla nieruchomości tej Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą. Ośrodki Wypoczynku są jedynym dysponentem przedmiotowej nieruchomości i sprawują nad nią trwały zarząd.
W dniu 21 kwietnia 1998 roku doszło do zawarcia umowy dzierżawy. Umowa ta zastąpiła wszelkie dotychczasowe umowy łączące Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe D. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Wnioskodawcą. Umowa dzierżawy została zawarta na czas określony do dnia 30 czerwca 2025 roku.
Umowa z dnia 21 kwietnia 1998 roku została następnie zmieniona w dniu 11 kwietnia 2001 roku. Na skutek zmiany umowy, w prawa i obowiązki Dzierżawcy w miejsce Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowego D. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wszedł następca prawny - D. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozostałe postanowienia umowne pozostały bez zmian. Na podstawie zawartej umowy dzierżawy D. Sp. z o.o. obowiązana była wykonać szereg inwestycji, określonych w tej umowie. D. Sp. z o.o. była w szczególności zobowiązana do zrealizowania następujących inwestycji: krytych kortów tenisowych i kręgielni, nowoczesnych basenów, boisk do gry w piłkę siatkową, gabinetów odnowy biologicznej, zjeżdżalni wodnej, zadaszenia niecki basenowej z przystosowaniem do całorocznej eksploatacji. Okoliczność, że spółka dokona tych inwestycji była jednym z kryteriów, które zadecydowano o zawarciu wieloletniej umowy dzierżawy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty