Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2013, sygn. IPPB2/436-31/13-2/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-31/13-2/LS
Zakres skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.01.2013 r. (data wpływu 15.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15.01.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W grupie kapitałowej S. (Grupa S. lub Grupa) funkcjonuje system zarządzania płynnością finansową, administrowany przez holenderską spółkę S. B.V. (Koordynator). Polska spółka S. Sp. z o.o. (S. lub Spółka) dołączyła do przedmiotowego systemu poprzez podpisanie umowy Master Current Account Agreement, która obowiązuje od 1 września 2012 r. (Umowa Wewnętrzna) oraz poprzez zawarcie porozumień o transferze środków pieniężnych z kont Spółki w banku w Polsce (Umowa Transferu).
Umowa Wewnętrzna ustanawia rachunek bieżący dla Spółki u Koordynatora oraz opisuje techniczne aspekty rozliczeń pomiędzy Spółką a Koordynatorem. Natomiast, zgodnie z Umową Transferu środki finansowe zdeponowane przez uczestniczące spółki z Grupy na ich kontach, włączając w to S., są periodycznie transferowane na konto Koordynatora w banku B. Bank NV. Każda ze spółek uczestniczących (razem jako Uczestnicy) posiada przynajmniej jedno konto (Rachunek), poprzez które może przeprowadzać transakcje wewnątrzgrupowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty