21.08.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2013, sygn. IBPP4/443-226/13/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-226/13/EK

prawa i obowiązki po zmianie nazwy spółki

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16 maja (data wpływu 21 maja) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zmiany nazwy Spółki - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 maja 2013r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zmiany nazwy Spółki.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod firmą: X S.A. Obszarem jego działalności jest m. innymi produkcja, magazynowanie oraz wysyłanie i przyjmowanie wyrobów akcyzowych takich jak: alkohol etylowy oraz wyroby energetyczne. W związku z powyższym Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku akcyzowego (nr akcyzowy ) oraz posiada zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego (nr składu ). Jednocześnie Wnioskodawca posiada decyzję w sprawie zwolnienia z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego na produkcję i magazynowanie wyrobów akcyzowych oraz posiada zabezpieczenie akcyzowe ryczałtowe na wysyłkę wyrobów akcyzowych ze składu podatkowego w procedurze zawieszenia poboru podatku akcyzowego. Ze względu na wymogi prawne podatnik posiada akta weryfikacyjne składu podatkowego, decyzję dotyczące dopuszczalnych norm zużycia oraz ubytków wyrobów akcyzowych, jak również posiada i prowadzi stosowne ewidencję potwierdzające jego czynności z wyrobami akcyzowymi na terenie składu podatkowego. Wnioskodawca będąc producentem alkoholu etylowego posiada również zaświadczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi potwierdzające wpis w rejestrze podmiotów wykonujących działalność w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego, jak również posiada decyzję dotyczące wydania znaków akcyzy oraz sposobu ich nanoszenia na opakowania jednostkowe. W bieżącym roku podatkowym Wnioskodawca wystąpił do Ministra Finansów ze wstępnym zapotrzebowaniem na banderole podatkowe na wyroby spirytusowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne