Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2013, sygn. ILPP1/443-151/13-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-151/13-2/AW
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT przekazania w formie darowizny znaku słowno-graficznego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, reprezentowanego przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2013 r. (data wpływu 26 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT przekazania w formie darowizny znaku słowno-graficznego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT przekazania w formie darowizny znaku słowno-graficznego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Przedsiębiorca działający w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, prowadzący działalność polegającą na sprzedaży rusztowań i ich elementów oraz na wynajmie rusztowań, w tym przygotowywania projektów rusztowań w związku z sukcesywnym zwiększaniem obrotów, dokonał restrukturyzacji przedsiębiorstwa poprzez zmianę formy prawnej prowadzonej działalności. W oparciu o część mienia przedsiębiorstwa utworzono spółkę z o.o., która zajmuje się wynajmem rusztowań dla odbiorców końcowych firm budowlanych, sama pozyskując rusztowania na podstawie umów wynajmu. W oparciu o pozostałą część majątku utworzona została spółka komandytowa, która zajmuje się zakupem rusztowań, ich sprzedażą oraz wynajmem, ale nie wobec finalnych odbiorców. Przedsiębiorca nie zlikwidował prowadzonej firmy, nadal wykonuje działalność gospodarczą, jednakże w mniejszym zakresie, związaną z uczestniczeniem w rynku wynajmu i sprzedaży rusztowań usług pomocniczych (takich jak: projektowanie rusztowań pod zamówienia kontrahentów). Obecnie w ramach grupy podmiotów funkcjonuje trzech przedsiębiorców.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty