Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2013, sygn. ILPP2/443-1219/12-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1219/12-2/AD
Czy w sytuacji wskazanej w opisie zdarzenia przyszłego, usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz Zakładu Ubezpieczeń będą korzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług (dalej: VAT)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez Doradcę Podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2012 r. (data wpływu 3 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności w zakresie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności w zakresie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem z siedzibą w Polsce, będącym czynnym podatnikiem VAT. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług kompleksowej pomocy drogowej (tzw. usługi assistance).
Spółka współpracuje z podmiotem prowadzącym działalność ubezpieczeniową (dalej: Zakład Ubezpieczeń). Zakład Ubezpieczeń w ramach swojej działalności oferuje m.in. usługi tzw. ubezpieczenia assistance, obejmującego ochronę ubezpieczeniową dla określonych kategorii pojazdów w określonych przypadkach (np. w przypadku wystąpienia wypadku, awarii, unieruchomienia lub kradzieży samochodu).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty