Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2013, sygn. ILPB1/415-119/13-5/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-119/13-5/AP
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego przychody i koszty uzyskania przychodów Wnioskodawczyni z udziału w spółce komandytowej należy określić proporcjonalnie do udziału Wnioskodawczyni w zysku spółki komandytowej przewidzianego dla Wnioskodawczyni w umowie spółki komandytowej, niezależnie od wysokości wkładów wniesionych przez Nią oraz innych wspólników do spółki komandytowej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2013 r. (data wpływu 31 stycznia 2013 r.), uzupełnionym w dniu 17 kwietnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu rozliczania przychodów i kosztów uzyskania przychodów wspólnika spółki komandytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowej oraz w zakresie sposobu rozliczania przychodów i kosztów uzyskania przychodów wspólnika spółki komandytowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą pod firmą X. W zakresie przeważającej działalności gospodarczej, Zainteresowana prowadzi roboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD 42.99.Z). Tym niemniej, zakres prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. produkcję przepompowni i tłoczni ścieków, zbiorników i konstrukcji stalowych, zestawów pompowych oraz szaf sterowniczych, a także świadczenie usług w zakresie budownictwa inżynieryjnego, serwisów i remontów, stacji uzdatniania wody, instalacji technologicznych dla przemysłu, systemów nadzoru, sterowania i wizualizacji procesów technologicznych oraz w zakresie projektów, analiz, opracowań, jak i instalacji elektrycznych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyodrębnionych zostało między innymi dziesięć następujących działów w strukturze prowadzonego przedsiębiorstwa:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty