Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2011, sygn. IPPP3/443-217/08/11-7/S/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-217/08/11-7/S/MPe
W zakresie prawa do zastosowania stawki w wysokości 7% od całości planowanej dostawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 25.11.2008 r. (data wpływu 01.12.2008 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie prawa do zastosowania stawki w wysokości 7% od całości planowanej dostawy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.12.2008 r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 21.01.2009 r. (data wpływu 26.01.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki w wysokości 7% od całości planowanej dostawy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest developerem. Spółka zamierza zrealizować projekt polegający na wybudowaniu na gruncie, którego jest właścicielem, budynków mieszkalnych. W budynkach mieszkalnych będą się mieścić m.in. lokale mieszkalne, pomieszczenia gospodarcze a także podziemne parkingi przeznaczone dla wyłącznego użytku przyszłych lokatorów. Kupujący nabędą prawo własności lokalu, jak również udział we współwłasności parkingu z odpowiednim prawem do korzystania na zasadzie wyłączności z miejsca parkingowego na parkingu oznaczonego numerem oraz odpowiednim prawem do korzystania na zasadzie wyłączności z pomieszczenia gospodarczego oznaczonego numerem. Zgodnie z umową sprzedaży lokali mieszkalnych kupujący nie będzie miał prawa do innych miejsc parkingowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Miejsce lub miejsca parkingowe jak i pomieszczenie lub pomieszczenia gospodarcze zostaną nabyte wraz z danym lokalem mieszkalnym. Prawo własności lokalu, prawo współwłasności parkingu z prawem do korzystania z określonego miejsca parkingowego oraz prawo do korzystania z pomieszczenia gospodarczego zostaną objęte jedną księgą wieczystą oraz przeniesione jednym aktem notarialnym. Kupujący, bez dokonania wydzielenia miejsca postojowego czy pomieszczenia gospodarczego z własności lokalu mieszkalnego, nie będzie mógł sprzedać lokalu mieszkalnego bez prawa współwłasności parkingu z prawem do korzystania z określonego miejsca parkingowego oraz prawa do korzystania z pomieszczenia gospodarczego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty