Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2011, sygn. ILPP2/443-869/11-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-869/11-2/MN
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2011 r. (data wpływu 30 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Twórca, artysta i wykonawca w rozumieniu przepisów o prawie autorskim i prawach pokrewnych, prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczych. Przychody z prowadzonej działalności uzyskiwane są głównie z usług kulturalnych, które mają postać koncertów, podczas których przedsiębiorca wykorzystuje własną twórczość, nie prezentując twórczości innych autorów. Przedsiębiorca twórca-artysta, nie jest organizatorem imprez kulturalnych. Usługi muzyczne, kulturalne, koncerty świadczone są na zlecenie innych zainteresowanych podmiotów. W swojej działalności przedsiębiorca korzysta z usług osób fizycznych zatrudnianych na podstawie umów cywilno-prawnych, którzy na zlecenie przedsiębiorcy świadczą usługi artystycznego wykonania utworów i inne usługi związane z występem artystycznym. Wykonawcy dzieł nie posiadają praw autorskich do wykonywanych utworów, są tylko odtwórcami zleconych dzieł, do których prawa autorskie posiada przedsiębiorca. W zakresie przedmiotowej działalności artystycznej i wykonawstwa artystycznego nie jest wykorzystywana twórczość innych twórców i artystów w rozumieniu przepisów o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty