Interpretacja indywidualna z dnia 02.03.2011, sygn. ITPB3/423-705/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-705/10/PS
Dotyczy możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tworzenie i wdrożenie systemu informatycznego oraz opłat licencyjnych związanych z tym systemem, który nie został wykorzystany w działalności bowiem kontrahent nie wywiązał się z umowy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13 grudnia 2010 r. (data wpływu 24 grudnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tworzenie i wdrożenie systemu informatycznego oraz opłat licencyjnych związanych z tym systemem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 grudnia 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tworzenie i wdrożenie systemu informatycznego oraz opłat licencyjnych związanych z tym systemem.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca świadczy usługi związane z obsługą księgową i kadrowo-płacową. W prowadzonej działalności Spółka wykorzystuje między innymi programy księgowe, kadrowe, a także związane z naliczaniem i obsługą płac, dostosowane do potrzeb klientów, dla których świadczy usługi. W dniu 30 czerwca 2006 roku, Spółka podpisała umowę, której przedmiotem było wdrożenie nowego programu komputerowego w celu podniesienia jakości świadczonych usług płacowo-kadrowych, przeznaczonych do obsługi kluczowych klientów. Zgodnie z umową dostawca zobowiązał się do:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty