Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2011, sygn. ITPB1/415-1093/10/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1093/10/TK
Czy otrzymana przez Pana dywidenda, wypłacana przez S. z siedzibą w Luksemburgu, będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2010 r. (data wpływu 22 listopada 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidendy wypłacanej przez Spółkę mającą siedzibę na terytorium Luksemburga jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 listopada 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidendy wypłacanej przez Spółkę mającą siedzibę na terytorium Luksemburga.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Jest Pan osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie prowadzi Pan i nie będzie prowadził działalności w Luksemburgu poprzez położony tam zakład, jak również nie wykonuje Pan wolnego zawodu w oparciu o położoną tam stałą placówkę.
Rozważa Pan nabycie akcji lub innych tytułów upoważniających do udziału w zyskach spółki inwestycyjnej o zmiennym kapitale (société d´investissement à capital variable) (dalej: Spółka lub S.) z siedzibą w Luksemburgu.
S. będzie mieć formę spółki akcyjnej i będzie funkcjonować w oparciu o luksemburskie prawo spółek handlowych oraz prawo wehikułów zbiorowego inwestowania. Niewykluczone, że Spółka ta dodatkowo przyjmie reżim Wyspecjalizowanego Funduszu Inwestycyjnego (SIF), jaką to możliwość daje prawo luksemburskie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty