Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2010, sygn. ITPB2/415-337/10/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-337/10/RS
Przychody z nieodpłatnych świadczeń oraz przychody związane z podróżami menedżera.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2010 roku (data wpływu 31 marca 2010 roku) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodów z nieodpłatnych świadczeń oraz przychodów związanych z podróżami menedżera jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodów z nieodpłatnych świadczeń oraz przychodów związanych z podróżami menedżera.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawcą jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zarząd Spółki jest wieloosobowy. Funkcję Prezesa Zarządu pełni osoba fizyczna, która została powołana na to stanowisko w drodze uchwały Rady Nadzorczej Spółki i która zawarła ze Spółką umowę o zarządzanie przedsiębiorstwem (kontrakt menedżerski). Osoba ta (dalej określana jako Prezes Zarządu" lub Menedżer") zarządza Spółką na podstawie wskazanej umowy oraz podejmowanych corocznie kolejnych uchwał Rady Nadzorczej Spółki o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu.
We wspomnianej umowie o zarządzanie przedsiębiorstwem Spółka powierza Menedżerowi zarządzanie przedsiębiorstwem Spółki oraz prowadzoną przez nią działalnością (w tym inwestycjami) i przyznaje mu szeroki zakres autonomii w zakresie realizacji powierzonych funkcji. Menedżer posiada dostęp i prawo do korzystania z całokształtu przedsiębiorstwa Spółki, którym zarządza, a zatem do korzystania z szeroko pojętego majątku trwałego - służącego realizacji statutowych celów Spółki - wchodzącego w skład tego przedsiębiorstwa (np. hale produkcyjne oraz działki, na których hale te są postawione itp.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty