13.05.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2009, sygn. IBPP3/443-372/09/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-372/09/IK

Obowiązek korekty kwoty podatku naliczonego w związku z wcześniejszym nabyciem towarów, a w szczególności środków trwałych będących przedmiotem przeniesienia w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2009 r. (data wpływu 18 lutego 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie obowiązku korekty kwoty podatku naliczonego w związku z wcześniejszym nabyciem towarów, a w szczególności środków trwałych będących przedmiotem przeniesienia w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2009 r. został złożony ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie korekty kwoty podatku naliczonego w związku z wcześniejszym nabyciem towarów, a w szczególności środków trwałych będących przedmiotem przeniesienia w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzącą działalność gospodarczą od 1998 roku. Podstawowym przedmiotem działalności Wnioskodawcy są usługi w zakresie projektowania budowlanego, urbanistycznego, technologicznego (PKD 74.20 A).

W trakcie dotychczasowej działalności Spółka stopniowo nabywała lub ponosiła nakłady na wytworzenie różnego rodzaju rzeczowych aktywów trwałych. Część z tych aktywów (budynek wraz z gruntem) był i jest niezbędny oraz jest wykorzystywany na cele prowadzonej działalności a pozostałe aktywa, a głównie grunty, zostały nabyte w celach inwestycyjnych, nie wyłączając możliwości potencjalnego rozszerzenia prowadzonej dotychczas działalności np. o działalność deweloperską i wykorzystania tych aktywów na te cele.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne