Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.02.2006, sygn. SD/415-84/05, Urząd Skarbowy Poznań-Jeżyce, sygn. SD/415-84/05
Czy członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej mogą skorzystać w 2005 roku z ulgi remontowej z tytułu wydatków na remont budynku mieszkalnego poniesionych przez Wspólnotę Mieszkaniową, udokumentowanych fakturą VAT wystawioną na Wspólnotę Mieszkaniową a sfinansowanych kredytem zaciągniętym przez Wspólnotę?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Wspólnota Mieszkaniowa poniosła w 2005 roku wydatki na remont budynku mieszkalnego. Wykonawca za wykonane roboty wystawił fakturę na Wspólnotę Mieszkaniową, która to była nabywcą usługi. Wykonawca za wykonane roboty otrzymał zapłatę. Środki pieniężne pochodziły z kredytu, który został zaciągnięty przez Wspólnotę Mieszkaniową.Zdaniem Wspólnoty Mieszkaniowej jej członkowie mają prawo do odliczeń wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego w wysokości ich udziału w koszcie. Podstawą do skorzystania z tej ulgi będzie rozliczenie remontu przypadające na poszczególnego członka. Z pisma wynika, że Wspólnota Mieszkaniowa nie jest podatnikiem podatku VAT, bowiem korzysta ze zwolnienia podmiotowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty