22.02.2006 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.02.2006, sygn. 1449/2BV/443/2006/87/KA, Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście, sygn. 1449/2BV/443/2006/87/KA

1. Czy datą otrzymania faktury VAT płaconej gotówką przez przedstawicieli medycznych przez podatnika według art. 86 ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług jest data wystawienia faktury VAT przez sprzedawcę czy data wpływu faktury do siedziby podatnika?2. Czy dokumentowanie daty wpłynięcia faktury pieczątką z datownikiem na odwrocie dokumentu jest wystarczające dla celów podatkowych?3. I czy właśnie ta data powinna być brana pod uwagę przy odliczaniu podatku naliczonego?

Pytanie podatnika

Zgodnie z art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Zgodnie z art. 14a § 4 Ordynacji podatkowej udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne