24.05.2005 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 24.05.2005, sygn. PD.423-41/05, Lubelski Urząd Skarbowy, sygn. PD.423-41/05

Spółka z o.o. dokonała w grudniu 2004 r. sprzedaży wyodrębnionego organizacyjnie oddziału, stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Odział wpisany był do KRS jako Biuro Handlowe i był jednostką organizacyjnie i terytorialnie wyodrębniną, jednakże nie stanowił zakładu samodzielnie sporządzającego bilans.Podatnik pyta: czy cesja wierzytelności, wykonana w ramach umowy sprzedaży oddziału przez podatnika podatku od towarów i usług, podlega wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E NI E

Na podstawie art. 216 i art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005r. Nr 8 poz. 60) stwierdzam, że stanowisko Spółki zawarte we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w sprawie sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego jest nieprawidłowe.

U Z A S A D N I E N I E

W dniu 28.02.2005r. Spółka zwróciła się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego. Jak wynika z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne