04.03.2005 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 04.03.2005, sygn. RO/423/34/2005, Świętokrzyski Urząd Skarbowy, sygn. RO/423/34/2005

Czy koszty zmienne z tytułu zakupu energii elektrycznej uznawane są za koszt uzyskania przychodów w takiej części jaki wynika z relacji wartości sprzedaży energii elektrycznej i usług przesyłowych, ujmowanej w terminie płatności danego okresu, do całości wartości sprzedaży energii i usług tego okresu?

Pytanie podatnika

Jak wynika z wniosku Spółka jest pośrednikiem w dostawie energii elektrycznej, którą nabywa z różnych źródeł, m.in. od: Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., Giełdy Energii, Zakładów Energetycznych, czy też bezpośrednio od wytwórców energii elektrycznej.Spółka wystawia faktury za dostarczoną energię elektryczną i usługi przesyłowe z odroczonym terminem płatności. Faktury wynikające z odczytów liczników dokonanych w ostatnich dniach miesiąca, mają termin płatności w następnym miesiącu. Spółka wystawia również faktury prognozowane, których wartość do przychodu zaliczana jest do miesiąca, w którym przypada termin płatności. Aby dostarczyć energię elektryczną podatnik nabywa usługi przesyłowe i energię elektryczną na podstawie zawartych dwustronnych umów. Umowy te zawarte są na innych warunkach; inna jest cena jednostkowa energii, inny jest podział na część stałą i zmienną usługi przesyłowej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne