Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.92.2026.2.KU
Umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego, jeżeli kredyt został zaciągnięty przed 15 stycznia 2015 r. na jedną inwestycję mieszkaniową, a podatnik dotychczas nie korzystał z zaniechania poboru podatku dla innych umorzonych wierzytelności. Zaniechanie poboru podatku stosuje się na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 marca 2022 r.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 marca 2026 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismami z 20 kwietnia 2026 r. oraz 7 maja 2026 r. - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
