Interpretacja indywidualna z dnia 10 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.497.2025.2.PR
Dochód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości, przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego na nabycie i wykończenie nowego mieszkania zgodnie z własnymi celami mieszkaniowymi, podlega zwolnieniu z opodatkowania, gdyż spełnia przesłanki art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
-nieprawidłowe – w części dotyczącej możliwości zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wydatków poniesionych przed zbyciem starej nieruchomości na zakup i wykończenie nowego mieszkania,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
