Interpretacja indywidualna z dnia 30 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.377.2025.3.MAP
Nie jest dopuszczalne zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków opłaconych z pominięciem MPP w okresach pierwotnych. Zaliczenie takie możliwe jest dopiero po ponownym ich uregulowaniu z zastosowaniem MPP, w okresie, w którym dokonano tej drugiej, prawidłowej płatności.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 kwietnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 7 kwietnia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresiezaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów. Uzupełniła go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 23 maja 2025 r. (wpływ 26 maja 2025 r.). Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
