Sprzedaż nieruchomości po darowiźnie w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych - Interpretacja indywidualna z dnia 30 maja 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.187.2025.2.JŚ
Sprzedaż nieruchomości nabytej do majątku wspólnego w drodze darowizny nie stanowi źródła przychodu, jeśli pięcioletni okres liczony od daty nabycia przez darczyńcę upłynął. Darowizna między małżonkami do majątku wspólnego nie skutkuje powstaniem przychodu do opodatkowania.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 lutego 2025 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 kwietnia 2025 r.
Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
