Interpretacja indywidualna z dnia 24 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.665.2024.2.MK
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 grudnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 13 grudnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 28 lutego 2025 r. (wpływ 7 marca 2025 r. ) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów (PKD 49.41.Z), NIP: (…), posiada również zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT od 1 grudnia 2004 r. Wnioskodawcza zatrudnia pracowników - kierowców samochodów ciężarowych. W przedsiębiorstwie Wnioskodawcy nie wydzielono dotąd żadnych departamentów ani oddziałów (np. odpowiadających za przewozy bliskie i dalekie lub międzynarodowe i krajowe), przedsiębiorstwo to funkcjonuje wyłącznie jako całość oraz w całości mieści się w (…). Wnioskodawca posiada 9 udziałów w kapitale zakładowym (9% całego kapitału zakładowego) A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…), wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla (…) w (…), XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem (…), NIP: (…) (dalej jako „Spółka”) oraz jest jej jedynym członkiem zarządu (prezesem), uprawnionym do jej samodzielnej reprezentacji. W ramach swojej działalności gospodarczej Wnioskodawca korzysta z samochodów ciężarowych, z których część stanowi jego własność, a część jest objęta umowami leasingu - łącznie kilkanaście samochodów ciężarowych i naczep. Spółka zamierza uzyskać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz przystąpić do wykonywania działalności w zakresie transportu drogowego towarów, nadto wspólnicy spółki zamierzają podnieść jej kapitał zakładowy, a Wnioskodawca zamierza objąć udziały w podwyższonym kapitale zakładowym w zamian za wkład niepieniężny (aport) w postaci kilku samochodów ciężarowych i naczep.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
