Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.532.2024.3.AK
Dotyczy skutków podatkowych związanych z podziałem spółki przez wydzielenie.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 2 września 2024 r. (data wpływu 2 września 2024 r.).
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
28 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 28 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy:
- opisane w zdarzeniu przyszłym zespoły składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązania), zorganizowane w ramach Działu I i Działu II, stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 4 Ustawy o PIT;
- w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w związku z planowanym podziałem, powstanie dochód (przychód) po stronie Wspólników.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1.Zainteresowany będący stroną postępowania
(...) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2.Zainteresowany niebędący stroną postępowania
A.A.
3.Zainteresowany niebędący stroną postępowania
B.B.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
(...) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polską spółką kapitałową i rezydentem podatkowym w Polsce. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym dla celów VAT w Polsce. Podstawowym obszarem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług w zakresie działalności związanej z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi.
Wspólnikami Spółki są osoby fizyczne: A.A. - posiadający 50% udziałów Spółki (dalej jako: „Zainteresowany 1”) oraz B.B. - posiadający 50% udziałów Spółki (dalej jako: „Zainteresowany 2”) - dalej wspólnie jako: „Wspólnicy”. Wspólnicy są polskimi rezydentami podatkowymi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty