Interpretacja indywidualna z dnia 14 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.334.2024.1.AG
Limit 150 000 zł wynikający z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o PIT ogranicza wyłącznie opłaty leasingowe związane z użytkowaniem samochodu osobowego, nie dotyczy natomiast opłaty końcowej przy wykupie pojazdu z leasingu operacyjnego.
Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o PIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
·nieprawidłowe – w części dotyczącej ustalenia wartości pojazdu dla celów podatkowych,
·prawidłowe – w pozostałej części.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 17 kwietnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 17 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
