05.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.156.2024.2.JG

Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia nieruchomości – spłata zaciągniętego kredytu hipotecznego.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 lutego 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 13 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia nieruchomości. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – 7 maja 2024 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest właścicielem mieszkania w A przy ul. B 2, którego akt przeniesienia własności nastąpił (...) 2019 r., natomiast akt zakupu z deweloperem Wnioskodawca podpisał (...) 2017 r. Kredyt hipoteczny został uruchomiony w X S.A., A 1, (...) w dniu (...) 2017 r. z przeznaczeniem na zakup i wykończenie nieruchomości. Obecnie ww. nieruchomość jest jeszcze obciążona kredytem hipotecznym w wysokości (...) zł. W mieszkaniu tym Wnioskodawca mieszkał wraz rodziną od (...) 2019 r. do (...) 2021 r., po tym okresie korzystali z niego okazjonalnie podczas wakacji, ferii czy weekendów oraz Wnioskodawca osobiście 2-3 noce w tygodniu ze względu na położenie jego miejsca pracy. Mieszkanie Wnioskodawca sprzeda jako osoba fizyczna.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne