05.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.363.2024.2.MW

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi fryzjerskie, manicure oraz usługi kosmetyczne.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

W dniu 6 maja 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 6 maja 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 21 maja 2024 r. (wpływ 21 maja 2024 r.), z 26 maja 2024 r. (wpływ 26 maja 2024 r.) oraz z 28 maja 2024 r. (wpływ 28 maja 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Prowadzi Pani firmę (…). Zajmuje się Pani głównie prowadzeniem szkoleń, pisaniem pism oraz wniosków, a także udzielaniem informacji dotyczących grantów, fundraisingu, fundraisingiem. Pani działalność wymaga częstych interakcji z klientami oraz uczestnikami szkoleń, co wiąże się z koniecznością utrzymania profesjonalnego wizerunku. W związku z powyższym, regularne korzystanie z usług fryzjerskich, manicure hybrydowe oraz kosmetycznych, aby adekwatnie prezentować się podczas wykonywania Pani obowiązków zawodowych jest niezbędne. Charakter Pani działalności wymaga bezpośrednich kontaktów z klientami oraz profesjonalnego wizerunku. Uważa Pani, że wydatki na usługi fryzjerskie, manicure hybrydowe i kosmetyczne bezpośrednio przyczyniają się do zachowania oraz zabezpieczenia źródła przychodów Pani firmy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne