Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.78.2024.2.PP
Nie powstanie dla Państwa przychód w wysokości wartości majątku Spółki Przejmowanej, odpowiadającej procentowemu bezpośredniemu Państwa udziałowi w kapitale zakładowym Spółki Przejmowanej, określonemu na ostatni dzień poprzedzający dzień łączenia, otrzymanego przez Państwa, jeżeli będziecie posiadać w kapitale zakładowym Spółki Przejmowanej bezpośredni udział w wysokości równej lub większej niż 10%.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia:
- czy opisywana transakcja połączenia przez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt 1) KSH, w ramach którego Wnioskodawca przejmie Spółkę Przejmowaną spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki Przejmującej na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy CIT - jest prawidłowe,
- czy opisywana transakcja połączenia przez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt 1) KSH, w ramach którego Wnioskodawca przejmie Spółkę Przejmowaną spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki Przejmującej na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy CIT - jest prawidłowe,
- czy opisywana transakcja połączenia przez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt 1) KSH, w ramach którego Wnioskodawca przejmie Spółkę Przejmowaną spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki Przejmującej na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy CIT - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółek przez przejęcie.
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 8 kwietnia 2024 r. (data wpływu 9 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca” lub „Spółka Przejmująca”) posiada siedzibę w Polsce i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od całości swoich dochodów, stosownie do art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2023.2805 t.j. z dnia 2023.12.29, dalej: „ustawa CIT).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty