29.03.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.35.2024.2.PK

Ustalenie, czy umowa dzierżawy będzie stanowiła ukryte zyski w cit estońskim.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

19 stycznia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 stycznia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji opłaty czynszu dzierżawy jako ukrytego zysku w cit estońskim. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie z 7 marca 2024 r. – pismem z 20 marca 2024 r. (data wpływu: 20 marca 2024 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej „Wnioskodawca”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której przedmiotem przeważającej działalności wskazanym w rejestrze przedsiębiorców KRS jest działalność (...). Wnioskodawca (...). Zajmuje się (...).

Obecnie, w ramach świadczonych usług Wnioskodawca zajmuje (...).

Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlega (i na moment zaistnienia zdarzenia przyszłego opisanego w niniejszym wniosku będzie podlegać) w Rzeczypospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy).

Wnioskodawca podlega opodatkowaniu na zasadach określonych Rozdziale 6b Ustawy o CIT, czyli ryczałtem od dochodów spółek (CIT estońskim).

Wnioskodawca ma dwóch wspólników będących osobami fizycznymi. Wszyscy wspólnicy są podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), którzy podlegają w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku PIT.

Wspólnicy w toku dotychczasowej działalności zadbali o wyposażenie Spółki w aktywa niezbędne dla prowadzonej działalności gospodarczej. Spółka posiada własne aktywa niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym pracowników, środki trwałe (urządzenia, pojazdy, wyposażenie biurowe), wartości niematerialne i prawne (oprogramowanie, licencje itp.), rachunki bankowe, towary i zapasy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne