Interpretacja indywidualna z dnia 18 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.192.2023.1.MAZ
Możliwość sprzedaży oraz obrotu przez Spółkę na terenie Polski produktem biobójczym S, wyprodukowanym przez Spółkę z zastosowaniem skażonego alkoholu etylowego
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku akcyzowym jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z 14 czerwca 2023 r., dotyczący możliwości sprzedaży oraz obrotu przez Spółkę na terenie Polski produktem biobójczym S, wyprodukowanym przez Spółkę z zastosowaniem skażonego alkoholu etylowego, wpłynął 20 czerwca 2023 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca (dalej także jako: „Spółka”) jest podmiotem mającym siedzibę na terytorium Polski, prowadzącym działalność gospodarczą w sektorze wyrobów chemicznych, w tym m.in. środków biobójczych. Spółka posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług oraz podatnika podatku akcyzowego. Spółka jest zarejestrowana w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych, zgodnie z treścią art. 16 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 143, z późn. zm.; dalej jako: „u.p.a.”). Spółka jest podmiotem prowadzącym skład podatkowy.
Niniejszy wniosek dotyczy zasad opodatkowania podatkiem akcyzowym w odniesieniu do jednego z oferowanych przez Spółkę wyrobów o nazwie handlowej S (nazwa przyjęta dla potrzeb wniosku). Wyrób o nazwie handlowej S jest produktem biobójczym znajdującym zastosowanie jako środek do dezynfekcji rąk oraz dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Produkcja wyrobu S polega na przetworzeniu alkoholu etylowego, skażonego alkoholem izopropylowym (IPA) w ilości minimalnej 10 000 ml na 1 hl alkoholu 100% vol., poprzez zmieszanie go z wodą demineralizowaną w odpowiednim stosunku wagowym. Całość produkcji będzie odbywała się w prowadzonym przez Spółkę składzie podatkowym. Wnioskodawca w ramach prowadzonego składu podatkowego dokonuje również procesu skażenia alkoholu etylowego wykorzystywanego do produkcji wyrobu S.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty