Interpretacja indywidualna z dnia 3 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.290.2023.2.AND
1. Czy w przedstawionym opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, w przypadku jeśli na fakturach VAT od Dostawców nie występuje rozdzielenie poszczególnych wydatków (tj. Spółka otrzymuje faktury VAT z jedną pozycją dotyczącą zakupu Serwisów i Stron internetowych, nie występuje wydzielenie ceny za poszczególne elementy), powoduje to powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązku rozpoznania z tego tytułu wartości niematerialnej i prawnej (WNiP) podlegającej amortyzacji podatkowej. 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1 Wnioskodawcy, w jaki sposób ustalić w takim przypadku wartość początkową takiej/takich wartości niematerialnej i prawnej (WNiP).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 maja 2023 roku wpłynął Państwa wniosek z 25 maja 2023 roku o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kwestii obowiązku rozpoznania wartości niematerialnej i prawnej podlegającej amortyzacji podatkowej oraz sposobu ustalenia jej wartości początkowej.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych dlatego też pismem z 20 lipca 2023 r., Znak: 0111-KDIB1-2.4010.290.2023.1.AND wezwano do jego uzupełnienia. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 lipca 2023 r. (data wpływu 31 lipca 2023 r. za pośrednictwem platformy ePUAP).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Spółka działająca pod firmą W. Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
Wnioskodawca jest spółką kapitałową należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: „Grupa Kapitałowa”) świadczącej usługi w obszarze IT. Ponadto, Grupa Kapitałowa, której częścią jest Wnioskodawca, wypracowała szereg rozwiązań w postaci algorytmów i programów służących do rozwoju strategii marketingowych w Internecie. Generalnie rzecz ujmując, Grupa Kapitałowa prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie świadczenia na rzecz Klientów usług (…) Ponadto w skład Grupy Kapitałowej wchodzą spółki, skupiające się na tworzeniu i udostępnianiu oprogramowania dla firm w obszarze social media marketingu i obsługi klienta, a także wsparciu działań dot. content marketingu, influencer marketingu oraz brandingu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty