Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.109.2023.3.RK
Dotyczy kwalifikacji podatkowej korekty dochodowości.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 marca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości:
‒uwzględnienia wyniku korekty cen transferowych (zwiększającej lub zmniejszającej przychody) w wyniku finansowym osiągniętym z działalności opodatkowanej i nieopodatkowanej przy zastosowaniu Klucza przychodowego;
‒ujęcia korekty cen transferowych w okresach rozliczeniowych krótszych niż rok, tj. miesiąca lub kwartału.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 maja 2023 r. (wpływ 15 maja 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) posiada siedzibę na terytorium Polski i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Polsce.
Spółka należy do Grupy X (dalej: Grupa) zajmującej się produkcją i sprzedażą m.in. okien, akcesoriów okiennych, bram garażowych, drzwi wejściowych i schodów strychowych. W ujęciu biznesowym Grupa X wyodrębnia dwa główne centra powstawania zysków, które stanowią istotne łańcuchy wartości dodanej - działalność produkcyjną oraz działalność dystrybucyjną. Wnioskodawca jest jedną ze spółek prowadzących działalność produkcyjną należących do Grupy. Wnioskodawca jest producentem kontraktowym o rozwiniętych wybranych funkcjach oraz jest głównym producentem w Grupie. Wytworzone przez Spółkę wyroby gotowe są przez nią sprzedawane do centralnej spółki dystrybucyjnej z Grupy (dalej: Spółka Dystrybucyjna). Spółka Dystrybucyjna jest spółką z ograniczoną odpowiedzialności z siedzibą w Polsce oraz jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT w Polsce. Wnioskodawca i Spółka Dystrybucyjna są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2587; dalej: Ustawa GIT).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty