Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.123.2023.3.EC
PIT - w zakresie możliwości zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
27 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 marca 2023 r. (data wpływu 30 marca 2023 r.) oraz pismem z 18 kwietnia 2023 r. (data wpływu 18 kwietnia 2023 r.).
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania
‒K.M.
ul. (…)
(…)
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
‒Z.S.
ul. (…)
(…)
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Zainteresowani: S.Z. oraz M.K. (dalej: Zainteresowany lub Spółka) są wspólnikami firmy A. Sp. J. NIP: (…), do (…) stycznia 2017r. Spółka działała wcześniej pod nazwą B Spółka J z tym samym numerem NIP. Każdy ze wspólników podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych samodzielnie. Zainteresowani prowadzą księgi rachunkowe. Spółka istnieje na rynku od roku 1993r. Początkowym profilem działalności przedsiębiorstwa była produkcja (…). W kolejnych latach wraz z rozwojem firmy oraz zapotrzebowaniem rynku rozszerzono produkcję o nowy asortyment w postaci (…).
Obecnie Spółka oferuje następujące produkty (…):
Nieustanna realizacja zindywidualizowanych zamówień klientów doprowadziła do ciągłego poszerzania oferowanego asortymentu. Obecnie Zainteresowani są jednym z kluczowych dostawców (…). Celem procesu (...) (…) jest przede wszystkim zabezpieczenie (…). (…) polega na skierowaniu (…) (unoszonych w strumieniu powietrza) na uziemiony, czysty i suchy metalowy detal. Cząsteczki te (…) na powierzchni (…). Warstwa (…). Po pewnym czasie następuje efekt „nasycenia powierzchni”, wskutek czego nowe cząsteczki farby są coraz silniej odpychane od powierzchni (…). Działanie to doprowadza do samoczynnego ograniczenia grubości powłoki farby. W kolejnym etapie detale są wygrzewane w piecu w temperaturze około 200°C, decyduje o tym rodzaj stosowanej farby. W tym czasie następuje (…). W kolejnym kroku następuje (…), która tworzy jednorodną, mocną i dekoracyjną powłokę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty