03.02.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.855.2022.2.ZK

1. Czy w związku z opisanym powyżej stanem faktycznym (winno być: zdarzeniem przyszłym) w świetle art. 4a pkt 26 ustawy CIT, działalność Spółki w zakresie tworzenia Oprogramowania, które Spółka wytwarza na rzecz swoich klientów przenosząc na nich całość praw autorskich lub udziela licencji na ich wykorzystanie na umówionych polach eksploatacji, w tych przypadkach gdzie Oprogramowanie jest licencjonowane pod firmą Spółki spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej? 2. Zakładając, że stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania nr 1 będzie prawidłowe to czy prowadzenie przez niego działalności przedstawionej w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) uprawnia Wnioskodawcę do skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową określonej w art. 18d ustawy CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego  zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 stycznia 2023 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca powstał w wyniku przekształcenia spółki jawnej pod firmą M spółka jawna, co nastąpiło w dniu 30 listopada 2021 r.

Podstawowym rodzajem działalności prowadzonej przez Spółkę jest zgodnie z PKD 62.01 Z „działalność związana z oprogramowaniem”. W związku z prowadzoną działalnością Spółka prowadzi prace mające na celu rozwój wytwarzanych obecnie produktów i stosowanych technologii, jak również stale opracowuje zupełnie nowe koncepcje w tym zakresie. Działalność koncentruje się wokół prac badawczo-rozwojowych (dalej: „Prace B+R”) realizowanych w zakresie zagadnień związanych z technologiami informacyjnymi (IT) i tworzeniem innowacyjnych produktów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerowym. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na dostarczaniu usług związanych z projektowaniem oraz tworzeniem autorskich programów informatycznych zgodnie z wymaganiami swoich klientów (w tym przypadku Spółka działa jako tzw. Software-House) oraz na tworzeniu własnych produktów sprzedawanych lub licencjonowanych pod firmą Spółki (B+R).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne