Interpretacja indywidualna z dnia 5 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.276.2022.2.IM
W sprawie ulgi badawczo-rozwojowej
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 lipca 2022 r., (data wpływu tego samego dnia). Treść wniosku jest następująca:
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kosztów kwalifikowanych ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Spółka należy do międzynarodowej grupy (…), (dalej: „Grupa”). Grupa (…) dostarcza indywidualne rozwiązania opakowaniowe z tektury falistej i litej. Tworzone przez nią rozwiązania charakteryzują się wysokim poziomem technologicznym, wydajnością produkcyjną i wysoką jakością produkowanych dóbr. Spółka X (dalej: „Spółka”) stanowi jeden z zakładów produkcyjnych, specjalizujący się w produkcji opakowań i tektury falistej oraz druku fleksograficznym. Oprócz tego, Spółka oferuje spersonalizowane rozwiązania opakowaniowe, dopasowane do specyficznych wymagać klientów Grupy.
Głównym przedmiotem działalności operacyjnej Spółki jest produkcja opakowań i rozwój technologiczny oferowanych produktów opakowaniowych. Podstawowymi produktami Spółki są opakowania z tektury falistej, charakteryzujące się znacznie lepszymi parametrami technicznymi od opakowań składających się głównie z tworzyw sztucznych. Koncepcja ta wpisuje się w poglądy Grupy w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Spółka nieustannie pracuje nad rozwojem produktów - poszerzeniem oferowanych wytworów oraz poprawy ich parametrów.
Spółka realizuje równolegle wiele projektów badawczo rozwojowych (dalej „prace B+R”). Jako przykład można wskazać projekt nazywany KK15. KK15 nazywany koszykiem kasowym, jest produktem którego mniej zaawansowane odpowiedniki są powszechnie stosowane w zachodniej Europie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty